Op verzoek van de voorzitter van GIVU (Leo van Geel) heeft de federatie Drimmelen het initiatief opgepakt om deel te nemen aan de opschoonactie van de gemeente Drimmelen.

 

Wat is de bedoeling? Na ieder viswedstrijd gaan we de omgeving waar we vissen netjes schoonmaken. Niet dat onze visser de zaak vervuilen dit zeker niet. Die weten heel goed dat alles wat niet in de natuur thuis hoort, netjes me naar huis wordt genomen. Nee, het gaat om het overtollig vuil dat er ligt. Wij zijn voornemens om de waterkant netjes zuiver te maken en na iedere viswedstrijd schoon achter te laten. Op deze manier hopen wij een steentje te kunnen bijdragen aan een schoner milieu binnen onze gemeentegrenzen.

Nieuw Visregistratie

Omdat wij een begin willen maken met het registreren van de verschillende vissoorten in onze gemeente wateren, vragen wij uw medewerking. Via deze site kunt u meldingen maken van de vis die u vangt. Het aantal en de soort. We hebben een formuliertje ontwikkeld dat heel eenvoudig is in te vullen. Druk op de knop “visregistratie” vul het formulier in en druk op de knop verzenden. Wij hopen hiermee enig inzicht te krijgen in de visstand in onze gemeente wateren.
(Weet je niet wat voor vis je hebt gevangen, download dan de Vissengids, app van Sportvisserij Nederland en scan je vis).

Hartelijk dank voor je medewerking

 

 

Visrechten gemeentelijkwater wordt overgedragen aan 

federatie Drimmelen

De gemeente Drimmelen en de leden van de federatie Drimmelen zijn akkoord gegaan met de concept overeenkomst visrechten.                          De overeenkomst is doorgestuurd naar de kamer van binnen visserij ter goedkeuring.

 

Kampioenschap van Drimmelen 2024 

De datums waarop het kampioenschap van Drimmelen (vaste stok vissen) wordt gevist zijn weer bekend. De geplande datums zijn: zaterdag 29 juni en zaterdag 31 augustus. Zet deze datums in uw agenda. We hopen weer op een mooi aantal deelnemers.

Aanmelden kan via deze site 

Zie wedstrijpprogramma

John Stroop uit Wagenberg wint het Kampioenschap van Drimmelen 2023. 

Op zaterdag 1 juli werd de laatste wedstrijd om het kampioenschap van Drimmelen gevist. Met 26 deelnemers aan de start werd er echt strijd geleverd om dit kampioenschap binnen te halen. De vissers aan de kant van de molen in de Kleine Schans kregen gauw na het startsignaal beet en begonnen al snel vis te vangen. De vissers aan de kant van de haven moesten hun uiterste best doen om een visje te vangen. Voor de meeste viel dit niet me. Het weer speelde vandaag ook wel een rol. Motregen en wind bracht een van de vissers toch nog wel even in de problemen. Doordat hij zijn paraplu aan zijn kist had bevestigd en uit verveling even bij zijn buurman ging praten was door een windvlaag zijn paraplu inclusief kist bijna in het water beland. Gelukkig liep het allemaal nog goed af. Spulletjes snel weer bij elkaar gezocht en weer vissen. Dus ook als de vis niet bijt moet je alert blijven zie je wel. Tot het laats toe actief blijven vissen is ook verstandig want er waren vissers die drie uur lang geen beetje hadden gezien en op het laatste moment net voor het eindsignaal toch nog een visje wisten te vangen, maar John Stroop uit Wagenberg spande toch wel de kroon met 4695 gram aan voorns en giebels werd hij kampioen van Drimmelen. Johan van Dinteren behaalde een verdienstelijk tweede plaats met 1410 gram en Tiny van Geel werd derde met 1340 gram. Heren van harte gefeliciteerd met dit behaalde resultaat.

Uitslag Kampioenschap van Drimmelen Vaste stok vissen 2023
  VAKGewichtVAKGewichtTotaal
VLGNDeelnemers nummer3 juninummer1 juligewicht
1Stroop John2701146954695
2Dinteren van Johan1101414101410
3Geel van Tiny1401513401340
4Wijs De Ben101010901090
5Havermans Riny13012645645
6Nijsen  A3013450450
7Nijnatten Advertentie7026170170
8Teunissen Jan240229090
9Bruchem van Willem23068080
10Langerak Dim1630181040
11Avontuur Cees120800
12Avontuur FransX0500
13Bragt Ger601900
14Dingenouts Henk2002500
15Geel van Leo2802400
16 Gool van Jan 2101600
17Kerkhof Johan50200
18Kokke Henk40400
19Kroon de Gerard90100
20Marijnissen Toon802100
21Segers Advertentie20300
22Steenderen Van Joop180900
23Steenderen Van SjaakX0X00
24Valk Ben1702300
25Vermeulen  Piet190700
26Vos Jan250x00

 

 

Goed nieuws voor de vissers van de Gemeente Drimmelen

In de onlangs gehouden ledenvergadering (13-10-2022) van federatie Drimmelen is overeenstemming bereikt om beperkt in elkaars wateren te vissen. Vanaf 1 januari 2023 is voor de inwoners van de gemeente Drimmelen mogelijk om bij je eigen vereniging hiervoor een aanvullende vergunnen te verkrijgen. Wat houdt dit in? Nu alle vissers die lid zijn van een Drimmelense visvereniging die aangesloten is bij de federatie en in de gemeente Drimmelen woonachtig is, mogen vanaf 1 januari 2023 beperkt in elkaars wateren vissen. De beperking houdt in dat dit alleen is toegestaan in alle wateren binnen de gemeente Drimmelen waarvan de gemeente zelf eigenaar is. Over welke wateren we spreken dan o.a. :

– De brandput in Lage Zwaluwe (esox); 

– De weel Veenput Havenstraat Hooge Zwaluwe (esox); 

– Alle wateren in Terheijden, Schans en de Vlasweel (Fed. Terheijden); 

– Zandwinput te Wagenberg (Fed. Terheijden)

– De Put Amalia van Solmstraat te Drimmelen (EMV de Brasem);